גינה במרפסת

גינה במרפסת

גינה במרפסת

רוצים לדעת איך לעצב גינה במרפסת? גינה במרפסת יכולה לעורר הערצה אם מעצבים אותה בדרך הנכונה. האפשרויות הן אינסופיות – מטיפוח של צמחי נוי לגידול ירקות, עשבי תיבול ופירות.

עצות מעשיות לתכנון והגדרת גינה במרפסת

אם אתה רוצה לעשות גינה מתוכננת היטב ומושלמת במרפסת, אז חשוב ליצור תוכנית עיצוב גינות כתובה על נייר. שאל את עצמך מה הדרישות שלך ואיך אתה רוצה לעשות את זה. איזה סוג של צמחים אתה רוצה לגדול? האם המרפסת שלך מלאה בשמש או שהיא מוצלת ומה הגודל של שטח המרפסת.

יש למדוד את אורך המרפסת, את רוחבה ואת גובהה וצייר אותה על הנייר בקנה מידה. יהיה קל יותר לסדר פריטים שונים כגון רהיטים, וצמחייה כשיש לך תוכנית של גינה במרפסת.

מרפסות הפונות אל המזרח והמערב

במרפסות הפונות למזרח ולמערב, צמחים רבים יכולים לצמוח טוב. אבל במהלך החורף, תצטרך להגן על צמחים רב שנתיים. רוחות מזרחיות חזקות יכולות לגרום לנזק רב.

מרפסות הפונות אל הצפון והדרום

מרפסות הפונות לצפון בדרך כלל נוטות להישאר מוצלות במשך כל היום, כך שצמחים אשר אוהבים שמש יכולים שלא לשגשג טוב שם, ומצד שני מרפסות אשר פונות לכיוון הדרום יכולות להיות עם שמש כל הזמן ואתה לא יכול לגדל צמחים אשר אוהבים צל שם.

מרפסות מוצלות

יש לבחור בקפידה את הצמחים לעיצוב גינה במרפסת אשר מוצלת ברוב שעות היום, כי רוב הצמחים דורשים שמש ישירה לזמן מסויים. לפני רכישת צמחים עשה מחקר על מה גדל הכי טוב באור שמש נמוך, כדאי לחפש במשתלה שבה אתה רונה את הצמחים שלך אחר צמחים אוהבי צל.

מרפסות שטופות שמש

במרפסת שטופת שמש, אתה יכול לגדל צמחים אוהבי שמש כגון גרניום, ורבנה, וורדים הכי קלים לגידול בגינות מרפסת שטופות שמש.

כמה טיפים יעילים

  • צמחים הגדלים במיכלים דורשים טיפול יותר מאלה שצומחים על הקרקע. אתה צריך להפרות ולהשקותם במים באופן קבוע.
  • השקיה צריכה להתבצע בבוקר.
  • כדאי לגדל צמחים אוהבי שמש בעדניות המותקנות על החלונות והסורגים.
מאמרים נוספים