אנשים רבים מתחזקים גינה פרטית בחצר, גג או מרפסת ביתם אך לא מצליחים להפיק את המרב מפיסת הטבע הקסומה שלהם. "יש לי גינה קטנה מאוד, מה כבר ניתן לעשות איתה?", כך אומרים רבים מהם וחבל. דעו לכם כי גם גינות קטנות יכולות להפוך למרהיבות והן ממש אינן חייבות לתת תחושה של דחיסות ומחנק. עיצוב גינה קטנה באופן מושכל יכול לעזור לכם להפוך אותה לבעלת מראה נפחי וגדול ובו בעת להוות מקום שישרת אתכם בהנאה רבה. אז בואו נלמד כיצד עושים זאת נכון.

עיצוב גינה פרטית – בשביל מה צריך את זה בכלל?

יש שיגידו כי עיצוב גינה קטנה דורש הרבה יותר זמן ומחשבה מאשר עיצוב גינה גדולה ואכן יש אמת בדבר. כל אלמנט שנכניס לגינה, כל צמח, כל צבע וכל פריט ריהוט יקבעו את הצלחתנו להגיע לתוצאה הרצויה לכאן ולכאן. ומהי התוצאה הרצויה? הציפיות שלנו מהגינה הקטנה שברשותנו ברוב המקרים הינן עיצוב חזית הבית והקניית הרושם הנכון למסתכל מבחוץ, אך גם-  יצירת פינת חמד משפחתית, מקום מרכזי לכל בני הבית. וגם אם היא קטנה, היא עדיין יכולה להוות עבורנו מקום מפגש חברתי ולתרום רבות לעיצוב הבית.

עיצוב גינה פרטית– דגשים עיקריים.

ככל שהגינה שלכם פרטית וקטנה יותר, כך מטרת העל של העיצוב שלה הופכת לחשובה יותר- והיא הקניית מראה לגינה הקטנה כאילו הייתה גדולה ונפחית יותר. עיצוב גינה פרטית יכול להשתמש בשילובי אלמנטים גדולים וגבוהים לצד כאלו, קטנים יותר, כגון שילובי עצים עם פרחי העונה, עמודי פרגולה גבוהים ועצי נוי נמוכים וכו'. ניתן ורצוי בהחלט למדר את הגינה הקטנה לחלקים וע"י כך לתת למשתמש את התחושה של גינה גדולה מכפי שהיא באמת. לצורך העניין ניתן לחלק את הגינה הקטנה באמצעות שבילים קטנים ועיצובי עצים ופרחים למדורים שונים, כגון פינת ישיבה, פינת ערוגה, פינת שביל הכניסה לבית וכו'.

עיצוב גינה פרטית שמהווה את הכניסה לבית.

גינה פרטית יכולה להיות שטח קטן שנשאר פנוי ללא בנייה, שטח המבואה לבית, חלק אחורי ונטוש וכו'. במידה ומדובר על עיצוב גינה פרטית שנמצאת בשביל הכניסה לבית, כדאי מאוד להשאיר כמה שיותר חלל פנוי לתנועת בני אדם, לילדים ומשחקיהם אך עדיין לדאוג לבצע פעולות עיצוב להגדלת תחושת הנפח. במקרים אלה יעשה שימוש בשדרות עצים, פסלונים, אלמנטים זורמים (כגון מזרקות) ושימוש בתאורה מושכלת, לבנה וצבעונית ע"פ דרישה.

המאמר מוגש באדיבות אתר הכל בו לגן – מוצרים לגינה