כיצד אדריכל נוף יוכל לסייע בתכנון גינה על קרקע לפני רכישה?

אתם עומדים לרכוש קרקע להשקעה או קרקע לבניית בית עם גינה? כמו שאתם מתכננים להשכיר את שירותיו של אדריכל או מעצב פנים, כך רצוי שתשכירו את שירותיו של אדריכל נוף אשר יבחן את הקרקע ואת איכותה, ויעזור לכם לבנות עליה גינה מרשימה ויפה.

בדיוק כמו שיש אדריכל בתים אשר עוזר בתכנון ועיצוב בתים על פי פרמטרים וכללים שונים, כך יש אדריכל נוף אשר עוזר בתכנון עיצוב גינות וחצרות. יתרה מזו, אדריכל נוף אחראי לא רק על תהליך התכנון והעיצוב אלא הוא גם אחראי לבחון את הקרקע ואת מה שיש מתחתיה ומעליה בשביל לבחון מה ניתן לעשות איתה וכיצד ניתן לעצב גינה או חצר ייחודית.

לפני שרוכשים קרקע להשקעה, אנחנו נשתמש בדרך כלל בשירותיו של שמאי על מנת שיבחן את הקרקע ויקבע מה היא ערכה והאם משתלם לרכוש אותה, כמו כן אנחנו נשתמש בשירותיו של אדריכל בשביל לבחון מה תוכנית המתאר במקום ואיזה מבנה אנחנו יכולים לתכנן בו. בשירותיו של אדריכל נוף אנחנו נשתמש בשביל שיבחן את איכות הקרקע, מה אפשר לעשות איתה, כמה נצטרך להשקיע בה בשביל לעצב עליה גינה או חצרות, כמו כן אדריכל נוף ידע מה כמות המשקעים באזור וכמה מים יש בו בשביל שנוכל לתכנן גינה שיהיה ניתן לעצב בצורה יפה ומרשימה.

כיצד בוחרים אדריכל נוף

ראשית, יש לבחון מה הניסיון המקצועי שלו, כמה שנים הוא בתחום והאם יצא לו לעבוד באזור שלנו וכן על פרויקטים דומים לשלנו.

שנית, יש לבחון מה בדיוק מציע אדריכל נוף מבחינה עיצובית ותכנונית, מה הרעיון, החזון העיצובי שלו. כך נוכל להחליט האם מה שהוא מציע מתאים לצרכים שלנו.

שלוש, חשוב לבדוק את הזמינות של האדריכל, האם הוא יכול לקבל על עצמו פרויקט בסדר גודל שאנחנו מציעים וכמה זמן הוא יכול לעבוד איתנו לאורך זמן. חשוב לבחון האם הוא יכול להציע לנו תוכנית עם לוח זמנים שתתואם ללוח הזמנים שלנו בכל הקשור לתכנון המבנה עצמו

ארבע, כאשר בוחרים אדריכל נוף יש לבחון את מידת הכימיה שלנו איתו כך נוכל לדעת שאנחנו יכולים לעבוד איתו על הפרויקט והוא יעבור חלק בלי עיכובים ואי נעימויות מיותרות.

למה חשוב לקחת אדריכל נוף עבור קרקע להשקעה

אומנם מדובר בקרקע להשקעה, קרי קרקע שאנחנו מייעדים לבניית מבנה לצורך השכרה או מכירה, אך עדיין חשוב שנשכור עבור אדריכל נוף, רק כך נוכל לעלות את ערך הקרקע ולמקסם את הרווחים עליה כמה שיותר.

מן הסתם נצטרך לקזז מהרווח הצפוי את עלות העסקת אדריכל נוף, כך נוכל לדעת בוודאות כמה אנחנו יכולים ואמורים להרוויח על השכרת הקרקע או מכירתה בעתיד.